Wyszukaj nieruchomość
Wynik wyszukiwania

Zmieniające się potrzeby kupujących mieszkania

Dodał Be Home w dniu Listopad 2, 2022
Zmieniające się potrzeby kupujących mieszkania
Komentarzy:0

Zmieniające się potrzeby kupujących mieszkania. Na jakie kryteria zwracały uwagę osoby zainteresowane posiadaniem własnego lokum w latach 2000 – 2010?

Do niedawna podstawowym kryterium, branym pod uwagę przy zakupie mieszkania, był dostęp do komunikacji miejskiej, a także bliskość placówek usługowych, oświatowych i kulturalnych. Kwestia ta była bardzo istotna dla 1/4 wszystkich kupujących mieszkania, zarówno te znajdujące się na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Ponadto, potencjalni nabywcy mieszkań chętnie kupowali nieruchomości, znajdujące się w budynkach z windami, zaprojektowanymi nowocześnie, z udogodnieniami dla osób mających zwierzęta czy dzieci. W 2010 roku największym zainteresowaniem cieszyły się nasłonecznione mieszkania, najlepiej z dostępem do piwnicy lub komórki lokatorskiej i z balkonem, znacznie oddalone od ruchliwej ulicy. Kryteria, które brano pod uwagę, przed podjęciem takiej decyzji, jak kupno mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego, obecnie uległy sporej zmianie.

Zmiana czynników wpływających na kupno mieszkania

Osoby zainteresowane taką transakcją, jak kupno mieszkania, obecnie nie skupiają się już wyłącznie na układzie pomieszczeń, cenie nieruchomości czy jego metrażu, ale również na bardzo ważnych czynnikach zewnętrznych. Zaliczyć do nich można przede wszystkim bliskość:

  • terenów zielonych,
  • miejsc przeznaczonych do podejmowania aktywności fizycznej,
  • stref wypoczynku, 
  • placów zabaw dla dzieci, 
  • sklepów z najpotrzebniejszymi artykułami,
  • miejsc przeznaczonych do wyprowadzania psów.

Wyżej wymienione kwestie często przesądzają o zawarciu takiej transakcji, jak kupno mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego. Malowniczo położone osiedla, znajdujące się nieopodal terenów zielonych, to wymarzone miejsce, nie tylko dla spacerowiczów, ale i dla osób aktywnych fizycznie. Ponadto, zmiana potrzeb nabywców mieszkań uwarunkowana jest także zwiększoną ilością zwierząt, które pojawiają się na danym osiedlu. Coraz więcej singli, par, jak również rodzin decyduje się na posiadanie psa. Z uwagi na powyższe, osoby te często poszukują osiedli mieszkaniowych, przystosowanych do codziennych spacerów z pupilami. 

Przyjazna przestrzeń dla mieszkańców osiedla

Specjaliści z naszej agencji nieruchomości Be Home z Warszawy zauważyli wzrost zainteresowania mieszkaniami położonymi nieopodal terenów zielonych. Mogą być to parki, skwery i lasy. To tak zwane mieszkania marzeń, które cieszą się największym popytem, zarówno wśród osób w nieco młodszym wieku, jak i potencjalnych nabywców, w przedziale od 40 do 60 lat. Dla wielu osób poszukujących nowego mieszkania bądź też planujących zakup pierwszej nieruchomości, duże znaczenie ma atrakcyjny wygląd osiedla mieszkaniowego. Powinno ono wpisywać się w potrzeby mieszkańców. Chodzi tutaj o odpowiednią ilość chodników, a także standard, obejmujący proekologiczne rozwiązania. Osiedla mieszkaniowe z terenami zielonymi pojawiają się w ofercie deweloperów proponujących mieszkania z rynku pierwotnego. Mogą one być położone nieopodal terenów zielonych, parków, odpowiednio zaprojektowanych placów zabaw, a także miejsc do rekreacji, przeznaczonych nie tylko dla młodzieży, ale i osób dorosłych czy seniorów. Dużą popularnością cieszą się tak zwane zielone osiedla mieszkaniowe, na których znajdują się drzewa, krzewy, kwiaty, oczka wodne, domki dla owadów, a także budki dla ptaków. 

Mieszkania na funkcjonalnych osiedlach– nieruchomości cieszące się największym zainteresowaniem potencjalnych nabywców

Rosnące wymagania potencjalnych nabywców mieszkań, zaobserwowali nie tylko specjaliści z naszej agencji nieruchomości Be Home Warszawa, ale również inne osoby, analizujące rynek nieruchomości. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się lokale mieszkalne położone na funkcjonalnych osiedlach, wyposażonych w liczne udogodnienia. Chodzi tutaj przede wszystkim o bardzo popularne technologie typu Smart House, wykorzystywane także w budynkach wielokondygnacyjnych. Użycie odpowiednio dobranych materiałów budowlanych i zastosowanie nowoczesnych technologii, gwarantuje potencjalnemu nabywcy mieszkania, zmniejszenie rachunków za eksploatację posiadanej nieruchomości. Zmieniające się warunki ekonomiczne czy sytuacja geopolityczna, wywarły znaczący wpływ na profil nabywców, zainteresowanych zawarciem takiej transakcji, jak kupno mieszkania. Osoby zainteresowane lokum z rynku nieruchomości to albo wymagający inwestorzy, którzy poszukują takiego rozwiązania, jak mieszkanie pod wynajem lub osoby fizyczne marzące o cichym, przestronnym i łatwym do aranżacji mieszkaniu, położonym w bezpiecznej, otoczonej zielenią przestrzeni z dostępem do najpotrzebniejszych punktów handlowych i usługowych. 

Zmiany na rynku nieruchomości zaowocowały transformacją oczekiwań potencjalnych nabywców mieszkań. Osoby te poszukują nieruchomości położonych na terenach zielonych, z dostępem do wielu udogodnień.

Udostępnij

Porównaj