Wyszukaj nieruchomość
Wynik wyszukiwania

Dom pod Warszawą – najpopularniejsze miejscowości

Dodał Be Home w dniu Grudzień 6, 2022
Dom pod Warszawą – najpopularniejsze miejscowości
Komentarzy:0

Dom pod Warszawą – najpopularniejsze miejscowości dla mieszkańców stolicy

Obserwując tendencje na rynku nieruchomości w województwie mazowieckim, można zauważyć wzrost popularności miasteczek i wsi, znacznie oddalonych od centrum Warszawy. Podjęcie decyzji o kupnie tego typu nieruchomości wynika nie tylko z atrakcyjnej ceny domu, ale także możliwości odpoczynku od zgiełku miasta. Lista podwarszawskich miejscowości, które cieszą się największym zainteresowaniem obecnych i przyszłych właścicieli domów jest bardzo długa. Dominują w niej północno-wschodnie obrzeża miasta. To atrakcyjne miejscowości podwarszawskie, które funkcjonują na prawach miejskich lub gminnych. Znajdujące się tam działki są świetnym miejscem do zbudowania domu jednorodzinnego. Ponadto, północno-wschodnie obrzeża stolicy Polski to idealna lokalizacja dla osób pragnących kupić domy od deweloperów poza granicami Warszawy.

Północne i północno-wschodnie obrzeża Warszawy – atrakcyjna lokalizacja domu z rynku pierwotnego lub wtórnego

Bez względu na to, czy dana osoba interesuje się zakupem domu z rynku wtórnego czy pierwotnego, ma ona do wyboru różne dzielnice Warszawy a także bliskie i dobrze skomunikowane obrzeża stolicy. Te ostatnie stały się ostatnio bardzo popularne, szczególnie wśród osób na co dzień pracujących w centrum miasta. Domy pod Warszawą w atrakcyjnych cenach znajdują się w takich miejscowościach, jak m.in. Legionowo, Jabłonna, Zielonka, czy też Marki. Warto zwrócić uwagę na to, że są to miejscowości wyróżniające się dobrą komunikacją z centrum Warszawy, rozbudowaną infrastrukturą usługowo – handlową, a także sporą ilością terenów zielonych czy rezerwatów. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej mieszkańców Warszawy wybiera domy na sprzedaż z północnego i północno-wschodniego obrzeża stolicy. To świetna lokalizacja dla osób pragnących odpocząć po trudach pracy. Duża ilość terenów zielonych to doskonałe miejsce do wypoczynku, rekreacji, a także uprawiania wybranej dyscypliny sportu. Domy w Markach czy też nieruchomości znajdujące się w Legionowie czy Jabłonnie można nabyć w dużo niższych cenach, w porównaniu do budynków mieszkalnych, znajdujący się w wybranych dzielnicach Warszawy.

Korzyści wynikające z posiadania domu w Zielonce, w Markach czy Ząbkach

Osoby, które zastanawiają się, czy warto kupić dom w Markach bądź też nieruchomość położoną w Ząbkach, powinny mieć świadomość, jakie są zalety tego rozwiązania. Północno-wschodnie przedmieścia Warszawy to miejscowości położone w niedalekim sąsiedztwie drogi ekspresowej S8. Pozwala ona na bezproblemowy dojazd do centrum miasta, w ciągu 20 do 35 minut, w zależności od lokalizacji posiadanej nieruchomości. Z kolei dojazd transportem publicznym z Wołomina. Zielonki. Marek czy Ząbek, również nie zajmuje zbyt wiele czasu. Rozbudowana infrastruktura handlowa i usługowa, a także spora ilość aptek, przychodni zdrowia bądź placówek edukacyjnych sprawia, że domy na sprzedaż na północnym wschodzie Warszawy cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno osób młodych jak i tych w średnim wieku.

Północno-wschodnie obrzeża Warszawy stały się popularną lokalizacją dla potencjalnych właścicieli domów jedno i wielorodzinnych. Nieruchomości od dewelopera w Markach kuszą atrakcyjną ceną. Z kolei domy z rynku wtórnego w Zielonce, położone nieopodal rezerwatu czy też parków, to świetne miejsce do wypoczynku.

Udostępnij

Porównaj